Dansy Claire cosmetics studio

Masáže

Druhy masáží

Ruční lymfatická masáž (Lymfodrenáž)

Masáží je vhodné ošetřovat zejména místa projekce zón lymfatického systému jako celku. Vhodné lymfatické masáže s prvky akupresury na těle a jeho částech (mikrosystémech) s použitím různých masážních prostředků a zábalů z různých bylin a éterických olejů, doplněné upravenou stravou, bylinnými, ovocnými a zeleninovými čisticími kúrami, včetně dechových a jiných cvičení a vhodných sportů zlepšujících proudění lymfy, jsou tou nejlepší prevencí pro všechna onemocnění. Odstranit celulitidu, ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolické procesy v těle, vyplavit toxické látky. To vše dokáže lymfatická masáž.

V čem tkví tajemství lymfatické masáže?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Kdo lymfatickou masáž potřebuje?

Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.

Co vše lymfodrenáží masírovat?

Nejžádanější jsou lymfatické masáže dolních končetin a hýždí. Kromě příznaků celulitidy umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti atd. Je však dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním či s delšími procházkami. Oblíbené jsou i lymfatické masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít je lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám. Při potížích s častými migrénami a bolestmi hlavy, otoky rukou a prstů, bolestmi svalů je možno využít lymfatickou masáž také. Lymfatická masáž není vhodná pro osoby s implantáty, těžší srdeční vadou, velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Po prvních ošetřeních je cítit výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.), někdy se dostaví větší žízeň, zdravý pocit hladu a častější zívání.

Léčba celulitidy

Celulitida, tzv. pomerančová kůže, trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Proto je při léčbě celulitidy důležité především aktivovat lymfu, aby rychleji proudila a odváděla z těla toxické látky. Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim (2 - 3 litry tekutin denně) a naordinovat si lymfatické masáže. Když se podaří vše vhodně zkombinovat ještě s nějakými krémy, vzhled pokožky postižené celulitidou se jistě zlepší.

Kontraindikace:

 • akutní bakterilní nebo virové onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • onemocnění ledvin, jater
 • eonemocnění lymfatických uzlin
 • nádorová onemocnění
 • těhotenství, období kojení
 • bolestivá nebo silná menstruace

Aktuální Ceník najdete v našem E-SHOPU

Masáže

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování - starověká a účinná metoda používající se k léčbě různých onemocnění.

Použití baněk má dvojí účinek. Jednak z těla odplaví potními žlázami a lymfatickým systémem všechny nečistoty, tkáně se výborně prokrví, dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dojde při masáži k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolesti. Je to vhodná doplňková metoda klasických masáží.

Baňkováním rozumíme přikládání sklen. kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem. Klient by měl cítit teplo, tah a pnutí kůže, nikoliv bolest. V důsledku zlepšení metabolismu cítí klient po proceduře teplo a tělesnou pohodu spojenou s mírným pocitem žízně a závrati. Následkem podtlaku a jeho vlivu na oběh může dojít k lehkému poklesu krevního tlaku, zvlášť u osob s nízkým krevním tlakem.

Baňkové masáže přinášejí velkou pomoc a úlevu při napětích v oblasti celé páteře. Masáž baňkou ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit ani nahradit.

baňkyCo se odehrává v gelose po přiložení baňky?

Podtlak vtáhne kůži a podkoží. Malý výron krve a lymfy do okolí gelosy i do ní samotné zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku do okolí. Po opakované správné aplikaci vede k úlevě od bolesti v zádech a překvapivě i upraví funkce příslušného vnitřního orgánu, na jehož ovlivnění klient ani nepomyslí.

Proč je důležité zvýšit příjem tekutin?

baňkováníDochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém, a proto je důležitý zvýšený příjem tekutin. Pitným režimem umocníme účinek baňkování. Měli byste vypít nejméně každou hodinu 4 dcl tekutin (voda, čaj, minerální voda, ovocné šťávy - nikoliv kávu ani pivo). "Modřiny" nejsou nebezpečné a během několika dní se ztrácí. Málokterá metoda docílí tak intenzívního prokrvení masírované tkáně a ta úleva... Po baňkování vzniká dojem jakoby kůže sálala, protože zvýšený krevní průtok vyvolá vzestup teploty v kůži i ve svalech.

Vyvarovat této procedury by se měli hlavně lidé trpící trombózami, křečovými žilami, gangrénami a aneurysmy (vždy v místě výskytu těchto nemocí) a samozřejmě osoby léčící si otevřené rány či hnisavé infekce.

Další tipy na baňkování:

 • šíje - pomáhá odstranit bolesti hlavy, oddálit migrénu, uvolnit svalstvo v této oblasti
 • bederní páteř - uvolní bolesti zad, pomáhá při bolestivé menstruaci a při potížích s ledvinami
 • hrudní páteř - pomoc při suchém kašli, může ale ulevit i když vás trápí astma, záněty průdušek jiné obtíže spojené s kašlem
 • podbřišek - zaměřte se na něj při problémech s močovým měchýřem a častých zánětech
 • loket - masáž je účinná při různých bolestech - např. tenisový loket
 • kyčelní kloub - při zánětech, různých bolestech a onemocněních kyčelního kloubu je dobré aplikovat baňky přímo na postižený kloub
 • koleno - při bolestech kolena opět nechte přikládat baňky na kolenní kloub
 • chodidla a kotník - pomáhá při gynek. potížích, vynechání periody, frigiditě, zlepšuje funkci srdce, ale pomáhá i při prokrvení nohou atd.

LÁVOVÉ KAMENY

Masáž lávovými kameny - Magic Hot Stones

Magic Hot Stones můžeme přeložit jako "magické horké kameny" nebo také jako "kouzelné" či "pohádkové kameny". Masáž lávovými kameny patří mezi nejlepší terapie k relaxaci organismu. Provádí se pomocí speciálních masážních hmatů a za použití teplých kamenů, které se kladou na tělo masírované osoby.

Kameny zároveň s teplem předávají velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Vlivem zdravotních problémů nebo při zvýšené únavě bývají tyto cesty špatně průchodné nebo zcela uzavřené. V těle nemůže proudit energie, člověk se cítí unavený, vyčerpaný, podrážděný a nemocný. Díky masáži teplými lávovými kameny se znovu otevírají a povzbudí činnost orgánů. Nastane očistný proces, detoxikace a celková regenerace těla. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.

Lávové kameny

Lávové kameny jsou tmavě šedé, po použití oleje krásně lesklé, černé a hladké. Dovážejí se mimo jiné z Havaje, kde se tento čedič lávového původu ručně sbírá a opracovává vodou. K masážím jsou lávové kameny vhodné jednak kvůli tomu, že dlouho drží teplo (před použitím se nahřívají na teplotu kolem 50 °C) a jednak pro svoje léčivé vyzařování (mají vysokou energetickou vibraci). Blahodárné účinky kamenů ze ztuhlé lávy znali již před 5 000 lety staří Číňané a Mayové.

Indikace, účinky masáže lávovými kameny

 • lávové kamenyhorké kameny přispívají k odstranění nervozity, stresu, nespavosti a napětí
 • nahřáté kameny odstraňují problémy se spánkem a klimakterické problémy
 • masáž lávovými kameny pomáhá při soustředění, zklidňuje organismus
 • teplo z kamenů uvolňuje ztuhlé svaly, bloky, křeče
 • uleví od bolesti v kloubech
 • řídí trávení a zrychluje metabolismus
 • odplavuje škodlivé látky z těla, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému
 • stimuluje krevní oběh
 • přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry
 • vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě
 • relaxační účinek masáže působí na psychiku, doporučuje se lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem okolí
 • celkově prohřeje organismus
 • zlepšuje se tok v energetickém systému člověka, vylaďují se čakry

Čakry jsou centra energie umístěná podél středové čáry těla souběžně s míchou. Máme 7 důležitých čaker, které ovlivňují náš fyzický výkon, psychiku a emoce. Pokud jsou čakry průchodné, žijeme vyrovnaným životem a nepociťujeme obtíže. V současném světě a dnešním způsobu života bývají čakry často zablokovány a tento stav nám přináší pocit přepracování, přetažení, při dlouhotrvajících obtížích přichází onemocnění.

Kontraindikace, kdy není masáž lávovými kameny vhodná

 • lávové kamenyotevřené rány či velké modřiny
 • onemocnění srdce
 • vysoký krevní tlak
 • záněty, horečka, pooperační stav
 • infekční a kožní onemocnění
 • těhotenství
 • velmi silná menstruace
 • křečové žíly
 • sluneční popáleniny
 • bolesti hlavy, migrény
 • přecitlivělost na teplo
 • diabetes
 • epilepsie